Zaburzenia erekcji to problem, który dotyka mężczyzn w każdym wieku. Osoby nim dotknięte niechętnie o nim mówią, biorąc to za oznakę uwłaczającą ich męskości, często też nie potrafią nawet zmusić się, by iść z tym problemem do specjalisty, który mógłby im pomóc.

Opinia, że problemy z erekcją to coś, o czym się nie mówi, jest tak powszechna, że mężczyźni borykający się z takim kłopotem nie podejmują żadnych działań, mających na celu poprawę sytuacji bądź też próbują na własną rękę znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie, korzystając z porad zawartych w środkach masowego przekazu.

Zaburzenia erekcji – choroba cywilizacyjna?

Nie zawsze zaburzenia erekcji są wynikiem choroby bądź skaz genetycznych. Obecnie dużo częściej można je zdiagnozować jako jedną z chorób cywilizacyjnych, na równi z depresją, nadwagą bądź nowotworami.

Wymagania, jakie nam narzuca współczesna cywilizacja dotyczące naszego wyglądu czy zachowania, niestety, są w głównej mierze odpowiedzialne za zaburzenia erekcji u mężczyzn. Dostosowanie się do panujących wymogów niejako narzuca nam korzystanie z dostępnych środków, czy to farmakologicznych, czy też innych, może znacząco wpłynąć negatywnie na męską potencję. Zażywanie leków różnego rodzaju nie wpływa tylko i wyłącznie na jeden aspekt, ich skutki mogą być odczuwalne przez inne rejony naszego ciała, powodując niechciane skutki uboczne. Źle jest, gdy zażywanie takich leków jest koniecznością, i nie ma innego sposobu, żeby tego uniknąć. Wtedy należy, po konsultacji z lekarzem, dołożyć jeszcze jedną tabletkę, która farmakologicznie mogłaby zaradzić problemowi. Nowy lek to dodatkowe obciążenie, szczególnie dla serca, wątroby czy nerek, jednak w niektórych przypadkach jest to konieczność.

Alternatywa dla leków

Z drugiej strony w dzisiejszych czasach większość z nas wykorzystuje leki jako naturalny zamiennik zdrowego stylu życia wierząc, że garść pigułek pomoże nam pozostać w świetnej formie przez długie lata, oraz faszerując się nimi nieraz bez opamiętania. Taka polityka nie zdaje egzaminu, wręcz oblewa go na całej linii. Każda, nawet najmniejsza tabletka, to olbrzymi wysiłek dla naszego ciała, więc warto się nad tym zastanowić i sprawdzić, czy w przypadku przyjmowanych leków nie istnieją zamienniki, które są mniej inwazyjne od tych standardowych, sprzedawanych w aptekach. Warto poszukać takich rozwiązań, bo może się okazać, że jednocześnie pomożemy sobie również w innych aspektach naszego życia.

Brak witamin i minerałów natychmiast daje się odczuć w naszym organizmie. Jesteśmy zmęczeni, słabi, apatyczni, jednym słowem, cierpi całe nasze ciało. W takim przypadku trzeba zacząć od małych, potem coraz większych zmian, które z pewnością odbiją się pozytywnie na naszym zdrowiu.

Odpowiednia dieta

Spożywanie pełnowartościowych posiłków może być nieraz kłopotliwe, jednak warto się postarać, ponieważ różnorodność pożywienia wpływa nie tylko na nasz układ trawienny. Odpowiednio skomponowana dieta potrafi podnieść libido lepiej, niż garść rozwiązań farmakologicznych, więc warto się nieco natrudzić, by potem być gotowym w odpowiedniej chwili.

Używki

Każdy z nas wie, że mają destrukcyjny wpływ na nasz organizm. Wyzbycie się takich złych nawyków, jak nadmierne spożywanie alkoholu lub palenie papierosów to ciężka droga do pokonania, ale można zrobić z tego wyzwanie i przy tym świetnie się bawić. Nagrodą może być kieliszek wina lub szampana od czasu do czasu, który jest uważany za afrodyzjak.


Podobne Artykuły