Męski problem, jak nazywane są problemy z erekcją, nadal pozostaje tematem tabu, nie poruszanym głośno przez panów w obawie przed wyśmianiem czy wyszydzaniem ich męskich zdolności. Tego typu zachowanie nie dziwi, już od czasów prehistorycznych męska siła do prokreacji stanowiła główny atut podczas znajdowania sobie partnera życiowego oraz ojca przyszłych dzieci. Niechęć do podnoszenia tego tematu jest więc uzasadniona.

Niestety, w dzisiejszych czasach coraz większa ilość mężczyzn przyznaje się, oczywiście niechętnie, do problemów z poprawną erekcją. Wina takiego stanu rzeczy nie zawsze jest zależna od mężczyzny. Często są to choroby, których oddziaływanie na organizm bądź też przyjmowane leki sprawiają, że występują kłopoty podczas aktu seksualnego. Winę za to ponosi również niezdrowy tryb życia. Jak się jednak okazuje, takim męskim kłopotom można szybko zaradzić.

W przypadku chorób, czy to przewlekłych, czy też chwilowych, niezbędna jest wizyta u specjalisty, który pomoże przede wszystkim zdiagnozować problem, oraz znaleźć jego rozwiązanie. Może to być zmiana przepisanych leków na mniej inwazyjne w intymną sferę, albo zaproponowanie innego sposobu, zupełnie odrębnego od standardowych tabletek i kuracji. Jakie są naturalne sposoby na problemy z erekcją?

Męskość – główny atut mężczyzny

Już od wieków mężczyźni, by stać się bardziej atrakcyjni, używali pewnych specyfików, by podnieść swoje libido. Najwięcej z udokumentowanych przypadków zachowało się w tradycji wschodniej, skąd przybyło do Europy. Starożytni Chińczycy i Japończycy w mistrzowski sposób wykorzystywali dary natury, w postaci ziół i nasion, owoców bądź innych darów ziemi, które, w odpowiednim stężeniu oraz po pewnej obróbce, choć nie zawsze, potrafiły sprawić, że akt seksualny przebiegał dużo bardziej sprawnie oraz satysfakcjonująco dla tych, którzy w nim uczestniczyli.

Afrodyzjaki czerpane z natury

Dzisiejsza medycyna naturalna wykorzystuje w bardzo szerokim zakresie wiedzę z tamtych czasów. We współczesnych aptekach bądź sklepach zielarskich można znaleźć wiele takich „męskich wspomagaczy”, jak na przykład korzeń miłorzębu japońskiego bądź żeń-szenia, uznawane od wieków jako doskonałe afrodyzjaki. Obecnie można je nabyć zazwyczaj w formie proszku do sporządzania naparu bądź też tabletek. Jest również wiele ziół, które znamy doskonale z naszego polskiego podwórka. Można tutaj wspomnieć zwyczajną pokrzywę, seler czy choćby lubczyk, nazywany przez naszych dziadków „miłosnym zielem”. Ma to związek z tym, że spożycie tego afrodyzjaku pomaga rozszerzyć naczynia krwionośne, jednocześnie powodując znacznie większy przepływ krwi do wszystkich jej członków, w tym do tego najważniejszego również. Dzięki temu stosunek jest dużo bardziej efektywny. Podobne działanie można zaobserwować po spożyciu pieprzu, cynamonu, gałki muszkatołowej, imbiru, wanilii czy choćby chili.

Lubczyk jest przyprawą, ale pośród jedzenia znajdziemy dużo więcej naturalnych wspomagaczy podczas problemów z erekcją. Szczególnie popularne są te o określonym kształcie, przywodzącym części ciała, zarówno kobiece, jak i męskie, na przykład pomarańcze bądź morele, niektóre jadalne odmiany kaktusa, kawior, owoce morza, czekolada, kawa, oraz, oczywiście, napoje alkoholowe. Ich spożycie rozluźnia, pozwala się uspokoić, a ich stymulujące działanie pomaga w pełni cieszyć się z trwającego aktu.

Sztuka podnoszenia libido za pomocą jedzenia może stać się również doskonałą grą wstępną, która zadziała podobnie jak samo jedzenie – stymulująco na organizmy obu partnerów.


Podobne Artykuły