Kapsaicyna to związek chemiczny o dziwnie brzmiącej nazwie, który jest odpowiedzialny za ostry, piekący smak niektórych odmian papryki. Pamiętasz ten palący smak w ustach? To właśnie kapsaicyna! Dzięki niej twój uścisk nabierze mocy! Naukowcy z Chin odkryli, że regularnie spożywane papryczki dodają siły w dłoniach. Jeśli wstydzisz się swoich słabych uścisków, dodaj do swojej diety kilka papryczek. 2-3 tygodniowo znacznie poprawią siłę Twoich dłoni!

Jak działa kapsaicyna?

Naukowcy szczegółowo opisali, jak działa kapsaicyna. Minimalizuje ona stany zapalne, dzięki czemu przyspiesza proces rozpadu i odtwarzania tkanki mięśniowej. To stosunkowo prosty mechanizm, który pozwoli Ci na szybsze wytworzenie masy mięśniowej. I choć nie możemy zagwarantować, że po zjedzeniu większej liczby papryczek tygodniowo, nagle zaczniesz osiągać lepsze wyniki na siłowni, a utrzymanie piłki ręcznej podczas meczu będzie łatwiej, to trzeba przyznać, że mocny i solidny uścisk dłoni jest ważny. Dzięki niemu wydajesz się bardziej rzetelny i odpowiedzialny. Jeśli jesteś szefem, taki uścisk dłoni dobrze wpłynie na wizerunek nie tylko twój, ale również twojej firmy! Nie zapomnijmy też o roli, jaką odgrywa mocny uścisk, gdy przedstawiasz się po raz pięknej kobiecie… Chyba wolisz wypaść męsko, prawda?

Jeżeli jesteś mężczyzną o stosunkowo słabym, wręcz kobiecym uścisku, warto pomyśleć o dodaniu nieco ostrości do codziennego menu. Ponadto, należy pamiętać, aby nigdy nie podawać tak zwanego śledzia czy rybiej dłoni. Charakteryzuje się on podaniem dłoni bezwładnej, często też lepkiej od potu. jednak nie popadajmy w skrajność! Nie musisz łamać rozmówcy kości dłoni. Idealny jest równy, wyważony uścisk dłoni, dzięki któremu zaznaczysz swoją pozycję, bez uciekania się do psychologicznych sztuczek z nakrywaniem ręki swojego rozmówcy swoją własną… Ważne, aby twój uścisk wyrażał twoją pewność siebie i jednocześnie nie był jawnym aktem agresji wobec drugiej strony. Pamiętaj także, że podając dłoń kobiecie, lepiej nie ściskać jej tak mocno, jak wtedy gdy spotykasz kumpla z podstawówki lub potencjalnego współpracownika.

Inne zastosowania kapsaicyny

Na rynku znajdziesz coraz więcej preparatów zawierających syntetyczną kapsaicynę. Jest stosowana zewnętrznie jako substancja rozgrzewająca stawy i mięśnie. Naukowcy wciąż opracowują potencjał kapsaicyny w walce z rakiem prostaty – ta substancja pobudza komórki nowotworowe do samozagłady! Jeśli nie przekonał Cię żelazny uścisk dłoni, to chyba warto zastanowić się nad zaletami spożywania kilku papryczek chilli tygodniowo!

Należy pamiętać, że podana w dużych dawkach kapsaicyna jest silnie trująca. Może wręcz doprowadzić do śmierci. Prowadzi do kłopotów z oddychaniem, sinienia skóry oraz konwulsji. Podkreślamy jednak, że w naturze nie występują tak silne dawki tej substancji. Można wobec tego śmiało kosztować kuchni azjatyckiej – szczególnie tajskiej oraz wietnamskiej – w której chilli stanowi składnik wielu dań. 


Podobne Artykuły