Jak bumerang powraca w mediach opowieść o cukrze, który zabija. Portale informacyjne wciąż donoszą o rosnącej liczbie zachorowań na cukrzycę oraz inne choroby wynikające ze złego stylu życia i sposobu odżywiania się. Naukowcy odkryli także, że nadmiar cukru w diecie pogarsza potencję.

Zdrowa dieta wpływa na twoje ciało pozytywnie – afrodyzjaki poprawiają libido, wzmacniają potencję i opóźniają wytrysk. Jednak zła dieta ma wpływ negatywny. Fast foody, cukier oraz tłuszcze trans, pojawiające się w wyniku przemysłowego uwodornienia (tłuszcze trans w  naturalnej formie są zdrowe!) sprawiają, że twoja energia życiowa wyparowuje, a w łóżku tylko śpisz. Jakie są zależności pomiędzy cukrem a poziomem testosteronu?

Czy cukier naprawdę obniża testosteron?

Naukowcy z Massachusetts General Hospital w Bostonie wykazali, że stosunkowo niewiele cukru może znacznie obniżyć poziom testosteronu, który jest hormonem niezbędnym m.in. do seksualnego podniecenia. Jeśli wypijesz jeden słodki napój w ciągu dnia, Twoje szanse na udany wieczór maleją o 25%. Dlatego koniecznie wprowadź do diety produkty bogate w cynk, takie jak seler, orzechy czy nasiona dyni i pestki słonecznika. Nie wolno zapomnieć o warzywach i owocach, które korzystnie wpływają na pracę układu krwionośnego. Dobre krążenie w ciele wspomaga erekcję. Warto jednak sięgać po produkty i dania, które zawierają węglowodany złożone. Najbardziej zgubne są słodzone napoje – także dosładzane soki kupowane w kartonach – oraz żelki, ciastka, cukierki i inne przekąski kupowane pod wpływem chwili w kolejce do kasy na stacji benzynowej. Nie można całkowicie wykluczyć cukrów z diety, ale koniecznie trzeba pamiętać o odpowiedniej dawce ruchu i przespanej nocy.

Przyda się też tlenek azotu, który niczym viagra, postawi Cię… na nogi. Zjedz jabłko, jarmuż lub buraka, a wieczór nie skończy się na odcinku wyczekiwanego serialu lub rozdziale najnowszego skandynawskiego kryminału. Lekka sałatka, owocowo-warzywna przekąska lub zielony vege koktajl, to gwarancja wieczornego sukcesu! Jeśli będziesz jadł wolno, dokładnie przeżuwając, to do Twojego organizmu dostarczysz więcej tlenku azotu. Nie zawsze trzeba się spieszyć, prawda?

Nie tylko dieta ma wpływ na potencję

Poza negatywnym wpływem cukru na poziom testosteronu, należy pamiętać także o innych kwestiach. Nie lekceważ odpoczynku oraz snu. Gdy wyśpisz się, a przed zaplanowanym wieczorem odprężysz się w sposób aktywny, to nawet wypita duszkiem cola nie zmieni twoich planów. Krótki spacer z psem, trochę gimnastyki przed kominkiem albo gra w piłkę z najmłodszym synem za domem, pomogą na problemy z potencją bez konieczności całkowitego ograniczenia cukrów w diecie. Węglowodany są potrzebne do prawidłowej pracy mięśni i mózgu, dlatego tak ważne jest, aby znaleźć i zachować złoty środek. Zbilansowana, zdrowa dieta oraz zregenerowane ciało i umysł to klucz do sukcesu. Postaraj się jednak unikać fast foodów i słodyczy, które zawierają głównie cukry proste. Choć poprawią Ci chwilowo humor, uwalniając dopaminę, to ostudzą twoje chęci na dalsze działania. A potem możesz już odpłynąć w błogi, głęboki sen, aby kolejnego dnia mieć więcej… sił.