Na naszą sprawność seksualną wpływa wiele czynników. Bardzo istotnym elementem jest tutaj odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarcza składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu. Nasza uwaga powinna być skierowana w kierunku mikroelementów, m.in. zdrowych tłuszczów czy witaminy D. Odpowiadają one za produkcję testosteronu, który ma kluczowy wpływ na poziom popędu seksualnego oraz na to, co odbierane jest jako atrakcyjne. Dieta na potencję - co powinniśmy jeść, by poprawić swoją sprawność seksualną? Co zwiększa, a co wpływa negatywnie na potencję?

Potencja - co to jest?

Impotencja to problem związany z popędem seksualnym. Dotyka on nawet co szóstego mężczyznę, a zjawisko to w społeczeństwie stale rośnie. Objawia się brakiem uczucia satysfakcji z życia intymnego i problemami fizjologicznymi związanymi z aktem seksualnym. Niesie to za sobą poważne konsekwencje psychologiczne - zaczynając od gorszego samopoczucia i pojawiających się negatywnych myśli, a na poważnej depresji i zapętleniu w problemie kończąc. Dyskomfort psychiczny odgrywa tu bardzo duże znaczenie, a elementy depresyjne obniżają sprawność seksualną u trzech na czterech mężczyzn. Co w takim przypadku można zrobić? Istnieje szereg elementów, które panowie mogą poprawić w swoim życiu, by wpłynąć pozytywnie na swoją sprawność. Jednym z nich jest dieta na  potencję. 

Dieta na potencję - co wpływa na zdolności seksualne

Dobrze zbilansowana dieta ma ogromny wpływ na zdolności seksualne i możliwość utrzymania erekcji. W dużej mierze jest to wina obecnego trybu życia, który wymusza pośpiech, stres i ograniczenie naturalnego trybu (godzin funkcjonowania, ruchu, itp.). Do tego należy dodać zanieczyszczenia, dieta typu fast food i nadmiar soli oraz cukrów, które są źródłem licznych dysfunkcji i chorób - fizycznych i psychicznych. Aby odnaleźć się w tej sytuacji, warto postawić pierwszy krok w kierunku zmiany. Można zacząć na przykład od diety, która ma bogaty wpływ na popęd seksualny - buduje naszą sprawność, wydolność i przeciwdziała występowaniu charakterystycznych problemów. 

Dieta na potencję - co jeść

By zachować odpowiedni poziom aktywności seksualnej, należy odpowiednio zbilansować to, co mamy na talerzu. Przede wszystkim, warto postawić na świeże owoce (2-3 razy dziennie) i warzywa (do 4 porcji dziennie). Ponadto, w naszym jadłospisie powinny się znaleźć rośliny strączkowe i różne rodzaje orzechów, przetwory mleczne, oleje pochodzenia roślinnego oraz ryby, czy zielona i czerwona herbata. Równie ważne, co dostarczanie odpowiednich mikroelementów w diecie, jest unikanie tych niewłaściwych. Zaburzenia potencji są często wywołane przez choroby cywilizacyjne związane z dietą, jak cukrzyca, choroby układu krążenia czy nadwaga. Dlatego, należy unikać produktów mocno solonych i słodzonych, a także bogatych w tłuszcze wysokonasycone, które odpowiedzialne są za stres oksydacyjny i komplikacje zdrowotne. Dlatego mocno polecamy produkty z wysoką zawartością antyoksydantów, które stymulują prawidłowe ukrwienie organizmu, a przez to wpływają na prawidłową erekcję.