Suplementacja jest bardzo ważnym elementem terapii podczas problemów z potencją u mężczyzn. Witaminy i minerały to niezbędny element naszej codziennej diety, powinny być uzupełniane na bieżąco podczas posiłków. Samo zapotrzebowanie na składniki odżywcze naszego organizmu zależy od tego, w jakiej znajduje się ono kondycji, naszego trybu życia, diety bądź po prostu wieku czy nawet płci. Ważnym elementem odpowiedniej suplementacji jest skonsultowanie jej z lekarzem, który pomoże dobrać odpowiednią dietę do tego, czego potrzebuje nasz organizm.

Witaminy a potencja

W przypadku, gdy problemem jest potencja, prawidłowo ustalony i stosowany jadłospis jest uzupełnieniem terapii lekami, ukierunkowanymi na konkretne schorzenie.

Witaminy na potencję to przede wszystkim witamina C, witamina D, witamina E, w zbilansowanej diecie nie może również zabraknąć witamin z grupy B (w tym kwasu foliowego), cynku, selenu, żelaza czy magnezu.

Istotną rolę odgrywa również koenzym Q10, który raczej kojarzy się z suplementacją kobiet w ciąży bądź po prostu jako składnik wielu kosmetyków poprawiających urodę. Jak widać, może być z równie dobrym skutkiem stosowany przez mężczyzn, ma zbawienne działanie na układ krążenia, zapobiega zakrzepom, zawałom oraz nadciśnieniu, pomaga transportować i dotleniać komórki organizmu, a także niszczy szkodliwe dla niego patogeny.

Rezultaty witaminoterapii a potencja

Jeśli chodzi o problemy z potencją, to suplementacja nie da błyskawicznych efektów. Jest to długotrwały proces, zależny w dużej mierze od stanu i zapotrzebowania na konkretne składniki odżywcze, jakie wysyła oraz zużywa na co dzień nasz organizm. Zauważalne efekty mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach. Nie można także w żaden sposób przyspieszyć bądź zwiększyć efektywności działania, ponieważ takie próby mogą sprawić jeszcze poważniejsze problemy zdrowotne, niż na początku.

Witaminy - bogactwo dla całego ciała

Nasz organizm to świetnie zorganizowany mechanizm, gdzie poszczególne elementy wpływają na siebie, tworząc sieć powiązań, zależnych od siebie nawzajem oraz wpływających na jakość pracy całości.

Wspomniane wcześniej witaminy oraz pierwiastki wspomagają między innymi układ krążenia, szczelność oraz przepływ naczyń krwionośnych, ciśnienie, jakie w nich panuje oraz transportują ważne dla organizmu składniki. Jednym słowem, mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu oraz jego harmonijnego rozwoju.

Oczywiście, w przypadku zapotrzebowania na konkretny rodzaj witamin bądź mikroelementów, lekarz lub dietetyk może zalecić zwiększenie dawki danego składnika w naszej diecie. W przypadku problemów z potencją może to być na przykład witamina D, której niedobór, według badań, może zwiększyć ryzyko zaburzeń erekcji nawet o kilkadziesiąt procent.

Suplementacja za pomocą diety i preparatów

twoja-apteka.net

Sama suplementacja może przebiegać w dwóch formach. Pierwsza z nich to dostarczanie składników odżywczych poprzez odpowiednią dietę. Jakkolwiek spożywanie zdrowych, pełnowartościowych posiłków jest bardzo ważne, to zazwyczaj jest również czasochłonne, oraz nierzadko niemożliwe do wykonania ze względu na szybki tryb życia czy codzienną pracę.

Drugim, częściej stosowanym sposobem jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej dawki w postaci na przykład tabletek bądź proszku do rozpuszczania w wodzie. Suplementy te można kupić w każdej aptece, a także w sklepach zielarskich czy też zwykłym supermarkecie.


Podobne Artykuły

abstruct image

Kamagra - co to takiego?

9 października 2019
abstruct image

Farmaceutyki na potencję

7 października 2019
abstruct image

Zioła na potencję u mężczyzn

1 października 2019