Mężczyźni we współczesnym świecie muszą sprostać coraz większej ilości wyzwań, by odkryć swój prawdziwy charakter i naturę. Sprawy nie ułatwia mnogość wyborów oraz dynamiczne mieszanie się kultur. Dziś prawdziwy mężczyzna nie może być wpasowany w jeden konkretny kanon - zwyczajnie istnieje zbyt wiele opcji. Jednak są cechy, które świadczą o tym, że jest na właściwej drodze. Panowie powinni być zadbani, zwracać uwagę na elegancki wygląd i po prostu intrygować. Pomaga w tym posiadanie własnego stylu i podkreślanie go prostymi rozwiązaniami w garderobie. Jeśli zastanawiasz się nad pierwszym krokiem dla siebie, oto sposoby na męski wygląd.

Sposoby na męski wygląd - na co zwraca uwagę prawdziwy facet?

Sposoby na męski wygląd to przede wszystkim zrozumienie, kiedy facet jest najlepszą wersją siebie. Dlatego wiemy, że mężczyzna prezentuje się gustownie, kiedy kompleksowo dba o siebie i swoje życie. Na czym skupiają się panowie, którzy chcą wyglądać naprawdę dobrze?

  • Zdrowie - w zdrowym ciele zdrowy duch. Z takiego założenia powinniśmy wychodzić wszyscy. Dlatego każdy z nas powinien trzymać rękę na pulsie i systematycznie monitorować stan swojego organizmu.

  • Dieta - jesteś tym, co jesz. Im zdrowiej i bardziej przemyślanie jesz, tym Twoje ciało jest Ci bardziej wdzięczne. Dzięki temu możesz się nie tylko lepiej wyglądać, ale lepiej się czuć i nie bać się o wyniki badań. 

  • Ćwiczenia - ruch wspomaga naturalne procesy fizjologiczne i pracę hormonów. Dzięki zajęciom sportowym stajemy się sprawniejsi, a przy okazji zaczynamy wyglądać lepiej, pewniej i po prostu dobrze.

  • Tryb życia - on zawsze odbija się na naszym samopoczuciu i wyglądzie. Zdrowy sen we właściwych godzinach, mądre imprezowanie, work-life balance, to elementy, dzięki którym nasze lepsze samopoczucie będzie miało wpływ na naszą prezencję. 

  • Cera i włosy - już dawno minęły czasy, w których facet nie dbał o siebie i nie było w tym nic dziwnego. Dziś nie ma takiej możliwości, by mówić o zdrowym i męskim wyglądzie, bez dbania o włosy i cerę. Przemyślana fryzura, zadbana twarz to Twoje wizytówki. Muszą być w najlepszej formie.

  • Ciuchy - epoka bazarów to przeszłość. Współczesny facet wie, jak się ubrać i w czym wygląda najlepiej. Potrafi dopasować strój do okazji i podkreślić swoje atuty. A jak z tym u Ciebie? 

Męski wygląd - zbuduj swój styl

Określenie własnego stylu to trudne zadanie, które może trwać przez długi okres czasu. Będzie się on również zmieniał wraz z wiekiem i ewolucją naszego charakteru. Jego najlepiej widocznym elementem jest oczywiście outfit i skład naszej garderoby. Niezależnie, czy będą to klasyczne rozwiązania, czy nowoczesne uzewnętrznienie osobowości, najważniejsze by w ciuchach czuć się jak ryba w wodzie. Króluje tu jedna zasada - prostota ma pierwszeństwo. Pilnuj tylko, by nie wdarły się banał i nuda. Podkreśl swój charakter i daj wyraz własnej osobowości. Pomogą Ci w tym akcesoria i dbałość o szczegóły. To niuanse, które nadają ubiorowi głębi. Skup się na jakości, która będzie filarem Twojego stylu. Pamiętaj, że koniec końców, to Ty ustalasz zasady dobrego stylu dla siebie.