Bożyszcze tłumów i ucieleśnienie fantazji? A może tylko dobrze sprzedający się produkt, marketingowy wytwór obdarzony twarzą hollywoodzkiego aktora? Internautki z całego świata wskazały dzielnego archeologia-odkrywcę jako najatrakcyjniejszego faceta na świecie. Doskonały kobiecy typ mężczyzny posiada równie wiele wad, co zalet. Łączy w sobie wiele sprzeczności, tworząc mieszankę wybuchową, która otwiera każde damskie serce.

Wewnętrzna sprzeczność kluczem do sukcesu

Dzielny i waleczny niczym szlachetny rycerz w lśniącej zbroi, jednocześnie pełen słabości, który nie wstydzi się okazywać strachu. I jak go tu nie kochać? Rzuca się w wir walki, nawet tej prawie beznadziejnej, bo z góry przegranej. Jednak trzy sceny później tak bardzo boi się węży, że wygląda jak mały, porzucony chłopiec, którym trzeba się zaopiekować. To połączenie idealne – odważny bohater, który potrzebuje opieki.

Oczytany, inteligentny, wykształcony i… z pasją! Och tak, nie ma nic bardziej ponętnego niż mężczyzna, który godzinami potrafi opowiadać o swoim hobby. A gdy jeszcze potrafi mówić z zaciekawieniem, wtedy każda proszona kolacja kończy się śniadaniem. Nie od dziś wiadomo, że zainteresować sobą mężczyznę, który posiada rozległą wiedzę i wykazuje ogromne zainteresowania, nie jest łatwo. Jednak kobiety lubią takie wyzwania!

Zaradny, samodzielny, ale potrafi też działać drużynowo! To właśnie takie zestawienie sprzeczności sprawia, że kobiecy typ mężczyzny to Indiana Jones. Śmiało rusza odkrywać kolejne zagadki z przeszłości, sam wchodzi do grot, grobowców i sarkofagów, jednak gdy trzeba to korzysta z wiedzy i rad innych. Indy jest także zaradny, nie prosi o pomoc, kiedy jej nie potrzebuje, ani nie czeka aż problem sam się rozwiąże.

Jak trafić w kobiecy typ? Indiana Jones to zawsze klucz do sukcesu?

Nie tylko wewnętrzne sprzeczności sprawiają, że Indiana Jones to chodzący ideał. Ma on także wiele cech, które posiada wielu mężczyzn. Mowa tu o odpowiednim podejściu do kobiet, uroku osobistym, poczuciu humoru (od lat wskazywane w wielu ankietach jako najważniejsza cecha u mężczyzny idealnego), życzliwość oraz troskliwość. Indy jest też sprawny fizycznie i wykształcony, co niewątpliwie wpływa na jego korzyść, ale wymaga znacznego przygotowania.  

Dowcipy Indiany są inteligentne. Często rzuca komentarzami podsumowującymi całą sytuację w sposób nader szczególny, prezentując tym samym bystrość swojego umysłu. A to działa na kobiety! Choć główny bohater serii filmów wcale nie uwodzi kobiet, nie biega za nimi i nie skacze wokół nich, to ratuje im życie nie oczekując nic w zamian, a potem troszczy się o nie, jednocześnie mając dystans do ich nastrojów i zmienności. Jego urok opiera się na pewności siebie, szerokim uśmiechu i przystojnej twarzy z kilkudniowym zarostem. Samoakceptacja aż bije od Indiany Jones. Bohater zna, akceptuje oraz lubi samego siebie, dzięki czemu z łatwością szanuje i stara się polubić każdego napotykanego człowieka. Jasne, tych złych nie lubi. Jednak pamiętajmy o ramach gatunkowych tych filmów. 


Podobne Artykuły

abstruct image

Dekalog prawdziwego dżentelmena

21 października 2019
abstruct image

Sposoby na męski wygląd

19 września 2019