Prawdziwy facet zawsze kieruje się zasadami. Są dla niego drogowskazem, a w trudnych chwilach podporą. Sprawiają, że dzięki nim nasze życie ma wartość, a inni wiedzą, że mogą na nas polegać. To zdecydowany wyróżnik, który oddziela chłopców od mężczyzn. Zyskujemy w ten sposób w oczach kobiet, jesteśmy podporą rodziny, filarem w biznesie i partnerem, na którego można liczyć. Nie znajdziesz tutaj listy rzeczy, które należy robić, ani zakazanych działań. To zbiór uniwersalnych rozwiązań, dzięki którym będziesz pewny, że Twoje życie jest na właściwych torach, a kobiece serca mocniej biją w Twoją stronę. Poniżej dekalog prawdziwego dżentelmena i najważniejsze zasady, którymi powinneś się kierować.

Dekalog prawdziwego dżentelmena - charakter

Twardy i prawdziwy facet, to elementarny must have jeśli chodzi o pierwsze wrażenie i skupienie uwagi u płci przeciwnej. Mężczyzna nie narzeka, tylko planuje i działa. Sprawdza się w realnych sytuacjach, a zadania wykonuje najlepiej jak potrafi. Charakter buduje od zawsze, przede wszystkim nie idąc na łatwiznę. Dodatkowo zawsze jest sobą. Dlatego może być twardzielem na siłowni i uroczą postacią z bajki na urodzinach siostrzenicy. Wszystko co robi, wykonuje z pasją i sercem, nie ukrywając przy tym radości. Jednocześnie nie stara się dopasować do aktualnych trendów. Zachowuje przy tym dystans i humor wobec własnej osoby, bo wie, że nie ma istot doskonałych i akceptuje to w sobie.  

Dekalog prawdziwego dżentelmena - prezencja

Wychodzisz do ludzi albo na randkę? Dekalog prawdziwego dżentelmena nakazuje Ci zachować elegancję w swoim stylu. Dbasz o szczegóły i nie wyjdziesz bez ostatniego spojrzenia w lustro. Nie przekraczasz jednośnie granic zdrowego podejścia - po prostu wiesz jak i kiedy wyglądać świetnie. Niezależnie czy śledzisz aktualne trendy, czy traktujesz je olewczo, wyjdziesz adekwatnie ubrany do sytuacji - wiesz co i kiedy dopasować do okoliczności. I pamiętaj, dres sprawdza się tylko w domu lub podczas treningu. 

Dekalog prawdziwego dżentelmena - zaufanie

Lojalność, słowność, dyskrecja - masz to wbudowane w hardware i wymawiasz jednym cięgiem. Przyjaźń jest dla Ciebie wartością, którą pielęgnujesz i rozwijasz. Wszystkie sprawy załatwiasz w cztery oczy i nie boisz się mówić, co myślisz. Zawsze wiesz po czyjej stoisz stronie. Dotrzymujesz także danych obietnic i trzymasz się wyznaczonych terminów. Projekt firmowy jest tak samo ważny jak pomoc sąsiadowi. I zawsze jesteś na czas. Nie poruszasz także tematów delikatnych, swoje kłopoty i życie prywatne zostawiasz dla siebie i najbliższych. Tego samego oczekujesz od innych. 

Dżentelmen na każdym kroku

Kierujesz się troską o bliskich i siebie samego (tak, to tak samo ważne!). Mowa tu o zapewnieniu codziennego bytu, jak i zdrowiu, odpowiedniej diecie czy sprawności fizycznej. Jednocześnie doceniasz to, co dobre w Twoim życiu i dziękujesz osobom, które Ci pomogły, nawet w tych drobnych sprawach. Każdy gest ma znaczenie, a dobra energia zawsze wraca. Pamiętasz także o etykiecie i dobrych manierach. Niezależnie od sytuacji, wiesz jak powinieneś się zachować. Takie gesty są dla Ciebie naturalne i wyrażają Twój szacunek do rzeczywistości. 


Podobne Artykuły