Już nie tylko szampan i truskawki kojarzone są z upojnymi wieczorami we dwoje. O afrodyzjakach mówi się coraz częściej i coraz głośniej. Co jeść, aby stać się filmowym amantem? Nie trzeba wydawać fortuny na drogie specjały lub rzadkie przyprawy, aby przyprawić o zawrót głowy swoją partnerkę… oraz siebie samego!

Nie od dziś wiadomo, że to co jemy ma wpływ na nasz organizm. Jednak dość często zapominamy, że spożywane przez nas produkty wpływają na nas także w sypialni. Nawet, gdy nie mamy o tym pojęcia. Jakie afrodyzjaki okażą się w tym najskuteczniejsze?

Najlepsze afrodyzjaki dla niego

Spośród wszystkich łatwo dostępnych i często spożywanych afrodyzjaków można wyróżnić kilka grup, ze względu na ich działanie. Wiele z produktów wpływa na przeżywaniu rozkoszy, potęgując doznania.

Do najpopularniejszych oraz najczęściej spożywanych afrodyzjaków należą jajka, osławione przez Casanovę i pojawiające się w wielu filmach, dowcipach i książkach. Jajka są bogate w witaminy z grupy B, co korzystnie wpływa na pracę układu nerwowego, usprawniają wytwarzanie dopaminy (za sprawą fenyloalaniny i tyrozyny), a przede wszystkim opóźniają wytrysk. Warto więc włączyć je do swojej codziennej diety.

Czekolada także jest źródłem fenyloalaniny. Pamiętaj jednak, że najbardziej wartościowa jest czekolada gorzka, o dużej zawartości magnezu i stymulantów, uwrażliwiających skórę. Dzięki nim będziesz bardziej podatny na każdy, nawet najsubtelniejszy dotyk.

Nie zapomnij też o papryce! Świetnie wpływa na krążenie, dzięki czemu strefy erogenne będą lepiej ukrwione, a co za tym idzie, także bardziej podatne na dotyk. Jednak jest to afrodyzjak – w przeciwieństwie do czekolady – dedykowany tylko dla mężczyzn. Ostre przyprawy działają bowiem na kobiety jak swoiste znieczulenie.

Najlepsze afrodyzjaki zwiększające potencję to przede wszystkim ziarna słonecznika oraz śledź z cebulką. Oba produkty będą wspomagać proces wytwarzania spermy. Pestki słonecznika zawierają, niezbędna do wyprodukowania płynu nasiennego, argininę, a śledź jest niezwykle bogatym źródłem selenu, który potrzebny jest właśnie do produkcji spermy!

Warto pamiętać także o selerze, zawierającym androstenon i androstenol, czyli feromony, które oddziałują na każdą kobietę. Wystarczy żuć seler, aby pobudzające cząsteczki zapachowe rozprzestrzeniły się i zawróciły w głowie każdej damy w twoim otoczeniu.

Najlepsze afrodyzjaki dla niej

Przyprawą, która niezawodnie wpływa na kobiety i wzmacnia u nich pożądanie jest gałka muszkatołowa. Najlepiej, jeśli dodasz ją do kawy, ponieważ kawa rozluźnia mięśnie i lekko pobudza, a olejek eteryczny zawarty w gałce muszkatołowej zawiera rozpalającą mirystycynę.

Innymi przyprawami, które powinny pojawić się w diecie kobiety są szafran, imbir i goździki. Te rozgrzewające specjały sprawią, że narządy kobiece będą lepiej ukrwione oraz będą silniej odczuwały każde dotknięcie.

Świeża bazylia również korzystnie wpłynie na organizm partnerki – wspomaga ukrwienie narządów płciowych, dzięki czemu stają się one bardziej wrażliwe i wyczulone na najsubtelniejsze wrażenia zmysłowe. Do najlepszych afrodyzjaków, oddziałujących na panie należą również orzechy, bogate w magnez i witaminy z grupy B, które spotęgują doznania.


Podobne Artykuły

abstruct image

Zdrowa dieta to dobry humor

27 września 2019
abstruct image

Dekalog prawdziwego dżentelmena

21 października 2019
abstruct image

Leki przeciwbólowe

11 października 2019